A

چگونه از مشکلات پیشگیری کنیم؟

شهرت آنلاین یک چاقوی دو لبه است که اگر بتوان در راستای مثبت از آن استفاده کرد، تاثیرات قابل توجهی در آینده فرزندان‌مان خواهد داشت.

۱- شبکه‌های اجتماعی
حداقل سن مجاز را برای ورود فرزندان‌تان رعایت کنید و در کنار آن، به آن‌ها بیاموزید که تنظیمات حریم خصوصی را در تمام شبکه های اجتماعی و سایت‌های دیگر خود تنظیم کنند. اطمینان حاصل کنید که آن‌ها درک کرده‌اند که چرا باید مراقب اطلاعات خود باشند و با چه کسانی می‌توانند آن را به اشتراک بگذارند.

۲- رمز عبور
کودکان و نوجوانان هرگز نباید رمز عبور خود را حتی با دوستان مورد اعتماد خود به اشتراک بگذارند. به آنها یاد دهید که چگونه با ترکیب حروف بزرگ، کوچک، اعداد و کاراکترها یک رمز عبور قوی ایجاد کنند و در بازه‌های نه چندان طولانی نیز آن را تغییر دهند.

۳- عادت به نظارت
نظارت بر اطلاعات آنلاین فرزندتان را تبدیل به یک عادت کنید. مراقب صفحات شبکه‌های اجتماعی و سایر سایت‌هایی که مرور می کنند باشید. توجه کنید که راه‌های دور زدن والدین بسیارند، پس تلاش کنید با بالا رفتن سن کودکان، این کار را به صورت دوستانه و صمیمی انجام دهید.

۴- گزارش و حذف
اگر اطلاعات نادرستی در مورد فرزندتان مشاهده کردید، از شخصی که آن را منتشر کرده است بخواهید آن را اصلاح یا حذف کند. اگر این کار را نکرد، به مدیریت آن وب سایت ایمیل بزنید. در این مسئله سریع عمل کنید، زیرا چنین مطالبی هر چه بیش‌تر در معرض عموم باشد، احتمال انتشار و اثرات منفی آن بیش‌تر خواهد بود.

۵- حریم خصوصی
به کودک خود یادآوری کنید که در زمان گذاشتن یک پست و یا انتشار یک مطلب، به حریم خصوصی دیگران احترام بگذارد و اگر مطلبی موجب ناراحتی دیگران می‌شود، آن را حذف کند.

۶- الگو باشید
اولین الگوی کودکان و نوجوانان، والدین‌شان هستند، پس مراقب رفتار خودتان باشید و از عملکرد آنلاین خودتان برایشان مثال بزنید. مثلا پست‌های خودتان را در شبکه‌های اجتماعی با آن‌ها مرور کنید و به آن‌ها نشان دهید که هرگز چیزی را منتشر نمی‌کنید که دیگران را آزار دهد یا مطلب نامناسبی را پست نمی‌کنید.

۷- جهت دهی مثبت
فرزند شما می‌تواند از حضور آنلاین خود برای ایجاد شهرت مثبت استفاده کند، پس او را به این سمت تشویق و جهت دهی کنید. برای مثال با وبلاگ نویسی در مورد موضوعی که به آن علاقه دارد یا پروژه‌ای در مدرسه که بر روی آن فعالیت می‌کند.

۸- توقف حساب کاربری
هنگامی که فرزند شما استفاده از یک شبکه اجتماعی یا وب سایت را متوقف می‌کند، بهترین ایده، غیرفعال کردن یا حذف کردن حساب کاربری است تا قابل استفاده نباشد و در اینترنت قابل مشاهده و جست‌وجو کردن نباشد.

حذف اطلاعات شخصی از نتایج جست‌وجوی گوگل

اگر عکس یا اطلاعات شخصی شما در سایت یا شبکه اجتماعی منتشر شده، از طریق لینک زیر با گوگل گزارش کنید

Remove from google

D

اگر کسی عکس پروفایل خود در شبکه‌های اجتماعی را تصویر فرزند شما گذاشته، چگونه آن‌را گزارش کنید؟

بر روی هر شبکه اجتماعی کلیک کنید تا بتوانید یک حساب جعلی را گزارش نمایید.

Facebook

Instagram

Twitter

Childnet توافق نامه خانوادگی

یک راه ﻋﺎﻟﯽ ﺑﺮای ﺷﺮوع ﮔﻔﺖ‌وﮔﻮﻫﺎی ﻣﺜﺒﺖ ﺧﺎﻧﻮادﮔﯽ در ﻣﻮرد اﻣﻨﯿﺖ دیجیتال و آنلاین و ﺗﻮاﻓﻖ ﺑﺮ ﺳﺮ اﻧﺘﻈﺎرات واﻟﺪین و ﻓﺮزﻧﺪان و تعیین ﻣﺮزﻫﺎی ﺷﻔﺎف

فانوس این مستند را برای شما به فارسی ترجمه کرده است